10 powodów, dla których warto kupić wełniany płaszcz Marie Zélie

Zaczyna się okres ciepłych szali i kolorowych rękawiczek; w wielu domach słychać już zapewne od rana: „włóż coś cieplejszego”, „nie zapomnij o czapce”. Nie inaczej u nas – na wstępie od razu zapytamy: „czy masz już wełniany płaszcz na zimę?”.

Zaczyna się okres ciepłych szali i kolorowych rękawiczek; w wielu domach słychać już zapewne od rana: „włóż coś cieplejszego”, „nie zapomnij o czapce”. Nie inaczej u nas – na wstępie od razu zapytamy: „czy masz już wełniany płaszcz na zimę?”. Ramoneski są w modzie, kurtki puchowe również, ale nic tak nie zagrzeje człowieka jak długi płaszcz uszyty z dobrej jakościowo wełny!

„Dlaczego?” – zapytacie. Proszę, oto 10 powodów, dla których warto zaopatrzyć się w porządny płaszcz Marie Zélie:

1. Termoregulacja – włókna wełny zapewniają swobodną cyrkulację powietrza, dzięki temu wełnę można nosić nawet w cieplejsze dni – dostosowuje się ona do temperatury ciała i otoczenia. 

2. Samooczyszczanie – dzięki zawartości lanoliny (grubej warstwie wosku) wełna nie przyciąga cząsteczek brudu i kurzu. Nie trzeba jej więc często prać.

3. Wełna jest hipoalergiczna i antybakteryjna – nie sprzyja rozwojowi roztoczy, wręcz przeciwnie – wosk zawarty w owczej skórze jest naturalnym antyseptykiem osłabiającym bakterie i wirusy.

4. Nie wchłania zapachów, co szczególnie ważne, gdy poruszamy się komunikacją miejską.

5. Skutecznie odprowadza wilgoć – wełna pochłania wilgoć, a następnie ją odparowuje. 

6. Włókna wełny są sprężyste, nie poddają się zagnieceniom, a rozciągane powracają do pierwotnego kształtu. Produkty wełniane raczej nie wymagają prasowania. 

7. Wełna jest biodegradowalna i podlega recyklingowi.

8.  Płaszcze Marie Zélie mają ponadczasowe kroje – rzadko spotkasz na rynku tak rozkloszowane płaszcze! Nie szczędziliśmy wełny najwyższej jakości, opatrzonej certyfikatami, które zakupiliśmy od czołowych dostawców europejskich. Klasyczne, eleganckie modele idealnie pasują do sukienek i spódnic, nawet tych ciętych z koła.

9.  W naszej ofercie znajdziecie doskonałej jakości wełny Nova Fides, Harris Tweed oraz Picchi. Więcej o ich pochodzeniu przeczytasz w opisach produktowych oraz we wcześniejszych wpisach na blogu TUTAJ i TU

10. Płaszcze zaopatrzyliśmy w piękne żakardowe podszewki wiskozowo-acetatowe z naszym autorskim wzorem. Są to materiały pochodzenia naturalnego, a więc nie wywołują dyskomfortu jak na przykład syntetyczny poliester.

Wszystkie modele płaszczy Marie Zélie znajdziesz TUTAJ