Wejdź z nami za kulisy sesji z garsonką z Harris Tweedu!

Rzadko zabieramy Was za kulisy naszych sesji wizerunkowych. Postanowiliśmy to zmienić. Wprowadzenie tak unikatowego produktu jak komplet z błękitnego Harris Tweedu stało się idealnym argumentem za! Witajcie w świecie zespołu sesyjnego Marie Zélie!

Co stało się inspiracją do stworzenia tego zestawu? Po otrzymaniu próbników dostępnych kolorów ten lekki błękit ujął nas szczególnie. Jest odważny i niespotykany. Unikatowy. Decyzja o uszyciu ponadczasowego zestawu – żakietu i spódnicy pojawiła się dość szybko. Wchodzimy w to! A co! – wspomina projektantka Kasia.

Cały proces odbył się w naszej pracowni, w Gdańsku Oliwie. Dzięki temu mogliśmy być na bieżąco i obserwować poszczególne etapy powstawania garsonki. Krótką relację wideo możecie zobaczyć poniżej. Krojenie, szycie, konstrukcja. Gdy nadeszło upragnione hasło: “Komplet na sesję gotowy!”, pozostało nam tylko wynająć studio, zebrać ekipę i tworzyć!

Idealnym miejscem na stworzenie zdjęć stała się Luks Sfera – nowoczesna przestrzeń na terenie Stoczni Gdańskiej. Jej undergroundowy charakter ciekawie współgra ze szlachetnym Harris Tweedem. 

Nawiązanie do kobiecości lat 40 dało nam spore pole do popisu i włączenia wyobraźni. Makijaż, włosy, dopięcie całej stylizacji. Jak chcemy pokazać ten zestaw, by zachwycił innych? Jak przenieść oglądających do minionych lat, jednocześnie zachowując nowoczesny styl współczesnych kobiet?

Postawiłyśmy na lekko przerysowany look. Fryzura i makijaż inspirowane Audrey Hepburn. Do tego delikatne kolczyki, klasyczne, czarne szpilki oraz koszula z zawiązywaną pod szyją kokardą i szerokimi mankietami.  

Od czego zaczynamy? Zdjęcia produktowe są niezmiennie obowiązkowym elementem każdej sesji, dlatego to właśnie one stają się priorytetowe. Jest to czas największego skupienia. Liczy się każdy detal. Pokazujemy żakiet i spódnicę tak, by jak najłatwiej było Wam je sobie wyobrazić. Przód, bok, tył. Są to zdjęcia, które później oglądacie na stronie produktu. Muszą wiernie oddawać krój i formę modelu oraz oddawać fakturę materiału.

Gdy tę część mamy już za sobą, zaczyna się moment większego szaleństwa. Korzystamy z dostępnych w studio mebli i zorganizowanych przez nas rekwizytów. Żakiet i spódnica “budzą się do życia”. Zaczynają tworzyć historię. Przywołują skojarzenia, budzą wyobraźnię. 

Modelka staje się prawdziwą businesswoman, nauczycielką, prawniczką, bibliotekarką, dyrektorką. Z łatwością możemy umiejscowić ją we współczesności, jak i przenieść się w odleglejsze czasy. 

Proponujemy także alternatywę do klasyki – bardziej awangardową, nowoczesną stylizację. Błękitny komplet łączymy z różowym golfem, perłami, jedną z naszych apaszek oraz z dużymi okularami przeciwsłonecznymi. Bawimy się modą. Testujemy. Inspirujemy się. Bardzo zależy nam na tym, by pokazać Wam kilka odsłon jednego produktu. Zmieniając dodatki – zmieniamy charakter całości!

Mamy zaledwie kilka godzin w studio. Czas ucieka bardzo szybko. Często za szybko, by zdążyć z realizacją każdego pomysłu. Każda sesja uczy nas czegoś nowego. Przede wszystkim tego, że liczba możliwości jest nieskończona, a moda ogromnie zróżnicowana. 

Nasz błękitny żakiet możecie zobaczyć TUTAJ. Spódnicę do kompletu TU.

Zdjęcia: Justyna Szyszka
Projekt manager: Anna Dziamałek
Modelka: Karina
Makijaż & włosy: Katarzyna Gulbierz
Koncept: Justyna Szyszka & Anna Dziamałek