Produkcja

Projektujemy w Polsce

Projektujemy w Polsce, w Gdańsku, w malowniczej Oliwie, gdzie niedaleko Parku Oliwskiego wznosi się nasza ponadstuletnia willa. W jej starych, klimatycznych wnętrzach mieści się pracownia Marie Zélie – serce działu produkcji. Na wieszakach prototypy, na ścianach karteczki z modelami rozpisanymi na najbliższe miesiące. I wszędzie barwne materiały. 

Wrażenia, skojarzenia, zachwyty – to wszystko wsiąka w projekt, który powstaje w głowie projektantki, grafika czy osób z działu projektowego. Dział konstrukcji skraja marzenia na potrzeby klientek – mierzy, stopniuje, tworzy wykroje.

W ciągu ponad pięciu lat zaprojektowaliśmy dla Was tysiące produktów, przetestowaliśmy wiele kilometrów tkanin i nie posiadamy się z dumy, że teraz wiszą one w Waszych szafach. Wsłuchujemy się w potrzeby klientów, dlatego tuż obok działu projektowego, za ścianą, pracuje dział marketingu, który codziennie zbiera sugestie i opinie z różnych platform social mediów.

Stale się rozrastamy – poza polskimi szwalniami uruchomiliśmy też kontakty w nowoczesnych szwalniach w Bangladeszu i Turcji, jednak nasze serce wciąż bije w Polsce.

Obecnie w asortymencie mamy wyprodukowane za granicą sukienki Rita.

Szyjemy w Polsce i za granicą

Dbamy o staranne wykonanie naszych produktów, dlatego współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami znajdującymi się na terenie Polski (m.in. Gdańsk i Łódź) oraz za granicą (Turcja i Bangladesz). Zarówno rodzime, jak i zagraniczne fabryki są systematycznie wizytowane przez naszych pracowników.

Z każdym z zagranicznych dostawców podpisujemy Kodeks Postępowania Marie Zélie, który zobowiązuje ich do zachowywania podstawowych standardów w kwestii godziwego wynagrodzenie, przestrzegania czasu i higieny pracy, zasad BHP, zakazu pracy nieletnich oraz dbania o środowisko naturalne.

Zarówno rodzima, jak i zagraniczna produkcja, odbywają się na najwyższym poziomie, o którym świadczy m.in certyfikat GOTS — zaświadczenie potwierdzające produkcję ekologicznej bawełny oraz porozumienie Accord — świadczące o bezpieczeństwie pożarowym i budowlanym fabryk.

FAQ — produkcja zagraniczna

Gdzie za granicą szyte są produkty?
Na ten moment Bangladesz. W przyszłości będzie to również Turcja.

W jaki sposób utrzymujemy wysoką etykę współpracy z podwykonawcami?
Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, z którymi nasi pracownicy mieli już okazję wcześniej współpracować i wizytować ich fabryki. Mamy podpisany z każdym dostawcą, z którym współpracujemy, tzw. Kodeks postępowania, tj. kodeks określonych zasad, które dostawcy mają bezwzględnie przestrzegać. Mówi on o godziwym wynagrodzeniu, przestrzeganiu czasu pracy, higieny, zasad BHP, zakazu pracy osób nieletnich itd. Wiemy dokładnie, jak wyglądają fabryki i w jakich warunkach wykonywana jest tam praca.
Dokładnie sprawdzamy fabryki, posiadamy np. certyfikat Accord od dostawcy z Bangladeszu, który świadczy o bezpieczeństwie pożarowym i budowlanym fabryki, a także certyfikat GOTS — czyli zaświadczenie, że nasz dostawca produkuje ekologiczną bawełnę. W najbliższym czasie przedstawimy także kolejne certyfikaty, a także roczne audyty.

Czy nadal będziecie gwarantować taką samą jakość?

Tak. Cały proces odbywa się dokładnie na takich samych zasadach jak przy produkcji polskiej. Bangladesz i Turcja należą współcześnie do czołówki światowych eksporterów ubrań. Mogą pochwalić się zarówno szeroką gamą produktów, jak i ich dobrą jakością. To właśnie wytwarzane tam produkty bardzo często uzupełniają ofertę sklepów odzieżowych w Europie. Swoje zakłady produkcyjne posiada tam wiele znanych międzynarodowych marek.

Czy materiały będą tylko z Turcji/Bangladeszu?

Jeśli produkcja w Turcji, to materiały tylko z Turcji, która jest zagłębiem tkanin i daje bardzo duże możliwości. Jeśli chodzi o produkcję w Bangladeszu, to są to materiały z tego państwa, a także importowane z Chin.

W jakich cenach są produkty szyte za granicą?
Konkretne ceny dostępne są w naszym sklepie online, a produkcja zagraniczna jest wyraźne oznaczona.

Dzięki produkcji zagranicznej możemy zaoferować tańszy produkt o tej samej jakości. Kroje są i pozostaną nadal klasyczne i eleganckie, a jakość najwyższa. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientek, które oczekują jakościowych produktów w przystępnych cenach.