Lniane sukienki – ulga dla Twojej skóry

Len to wspaniała roślina – dobrodziejka naszych pól, która ma wiele zastosowań. Pozyskuje się z niej m.in. olej lniany, przydatne w kuchni nasiona, pokost; wykorzystuje się ją do przemysłu farmaceutycznego, a – co nas najbardziej interesuje – z łodyg wytwarza się tkaniny lniane.

O cennych właściwośiach lnu wiedziano już w neolicie (VIII tysiącelecie p.n.e.), przez długi czas lniane tkaniny były przeznaczone dla faraonów, królów i wysoko postawionych kapłanów. 

Len ze względu na swą przewiewność i właściwości absorpcyjne świetnie przyczynia się do termoregulacji w upalne dni. Oceniono, że w lnianych ubraniach człowiek poci się 1,5 mniej niż w bawełnianych. Len ma dość sztywny chwyt, nie włochaci się i jest odporny na zabrudzenia. To tkanina o wielu zaletach, która wykazuje także właściwości antybakteryjne, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla alergików i osób z chorobami skórnymi. Budowa komórki lnu jest bardzo zbliżona do budowy komórki ludzkiej, co więcej – nasze komórki są zdolne do całkowitego rozpuszczenia komórki lnianej, stąd szerokie zastosowanie w chirurgii szwów wewnętrznych.

Poza tym tkanina lniana jest odporna na przetarcia i rozciąganie, nie elektryzuje się. Częste pranie lnu uszlachetnia go, staje się on bardziej miękki i gładki. 

W tym roku nasza oferta jest wyjątkowo obfita w lniane sukienki. Przekonaj się na własnej skórze!