Czytamy z Marie Zélie – poleca Sylwia Kubik

Zdarza Ci się z ciekawością zerkać na okładkę książki, którą czyta jakaś obca osoba na plaży, w poczekalni u lekarza czy na ławce w parku? Nam tak! I cieszy nas bardzo, gdy okazuje się, że znamy tytuły…

Mamy nadzieję, że korzystasz czasem z rekomendacji naszych bohaterek książkowego cyklu Czytamy z Marie Zélie. Dziś na ławeczkę zaprasza nas Sylwia Kubik, która nie tak dawno przeżywała swój debiut literacki, a już może się poszczycić kilkoma książkami na koncie. Sylwia słynie z nastrojowych, pachnących ziołami powieści obyczajowych osadzonych na Powiślu. Nie boi się w nich podejmować trudnych tematów, ale wszystkie jej powieści pokrzepiają i dają nadzieję.

Miłość jest uczuciem, którego każdy z nas pragnie doświadczyć. Nie zawsze jednak ma ono wydźwięk pozytywny, niekiedy sprawia nam więcej bólu niż radości. W moich powieściach opisuję różne oblicza miłości, ale też wiele miejsca poświęcam problemom, z którymi borykają się bohaterowie. Nie boję się sięgać po trudne tematy, gdyż uważam, że należy o nich mówić i pisać.

Akcje powieści osadzam na terenach bliskich memu sercu – na Powiślu i Żuławach. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że te regiony są równoprawnymi bohaterami. W fabule przemycam nie tylko sielskie krajobrazy, ale również kuchnię, zwyczaje oraz historię tych regionów.

Całość zawsze łączy to samo spoiwo – dobre emocje. Brakuje nam dobra w życiu, szukamy go często, nie widząc, że jest tuż na wyciągnięcie ręki. Szukamy swojego miejsca na ziemi, goniąc za ułudą, nie zwracając uwagi na to, że szczęście możemy odnaleźć w naszej zwykłej codzienności.

Na letnie wieczory chciałabym Ci polecić moją nową powieść Krok do miłości. Główna bohaterka znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Wyjeżdża na Żuławy, lecz ta podróż nie oznacza tylko zmiany zamieszkania. Jest to podróż w głąb siebie – poznanie swoich oczekiwań, pragnień, zrozumienie tych potrzeb oraz poszukiwanie sposobów na ich realizację.

W powieści, oprócz Ewy, odnajdziesz całą plejadę barwnych postaci. Każda z nich dźwiga własny bagaż doświadczeń i problemów, wszystkich jednak łączy niezwykła historia Żuław, sielski krajobraz z wierzbami oraz niezwykłe smaki.

Cieszy nas bardzo, że i Sylwia doceniła jakość naszych produktów, które sprawdzają jej się na spotkaniach autorskich! Może będziesz mieć okazję uczestniczyć na takim spotkaniu i przyślesz nam Wasze wspólne zdjęcie?

Czytamy z Marie Zélie to nasz autorski cykl książkowych rekomendacji, w którym każda z bohaterek przedstawia ostatnio przeczytanie książki lub te z listy ulubionych. Dzielimy się wartościowymi tytułami, polecamy wydawnictwa i razem tworzymy listę lektur, które warto przeczytać.

Teksty ukazywały się dotąd cyklicznie w naszym newsletterze, a z racji sporego zainteresowania postanowiliśmy zamieszczać je również na łamach bloga. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji – zapraszamy do kontaktu (KLIK).