Czytamy z Marie Zélie – poleca Sabina Waszut

Ostatnio znalazła się u nas na półce z książkami (czeka na swoją kolej) Narzeczona z getta Sabiny Waszut. Jesteśmy ciekawi, czy znasz jej prozę.

Sabina Waszut jest pisarką, poetką, recenzentką, organizatorką spotkań literackich. Mocno przyczynia się do propagowania śląskiej kultury. Debiutancka powieść „Rozdroża” wydana przez warszawskie wydawnictwo Muza, została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014. Na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną kategorii Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Na rynku pojawiły się również dalsze losy bohaterów Rozdroży – W obcym domu (wyd. Muza) i Zielony Byfyj (wyd. Muza) oraz książki Bar na starym osiedlu (wyd. Muza) i Dobra noc (wyd. Muza).

Sabina – co nas w ogóle nie dziwi – bardzo lubi nasze sukienki i często występuje w nich na swoich spotkaniach autorskich. Na potrzeby naszego nowego cyklu zgodziła się przesłać nam swoje wakacyjne rekomendacje książkowe:

W wakacje częściej sięgamy po książki. Lubimy czytać, leżąc na plaży lub odpoczywając po górskich wędrówkach. Ja swój urlop w Krynicy Morskiej spędziłam z III częścią sagi Zofii Mąkosy Wendyjska winnica. Dolina nadziei. Gorąco polecam tę epicką opowieść o sile kobiet, miłości do ziemi i więzach rodzinnych, które przezwyciężają nawet największe zawieruchy dziejowe.

A jeśli ktoś będzie miał ochotę przenieść się na wieś lat 50., gdzie tradycja walczy z nowoczesnością, a elektryczność próbuje wygonić czające się w kątach zmory i strzygi, polecam napisaną przeze mnie powieść Dobra noc. Mam nadzieję, że te lektury staną się miłym uzupełnieniem wakacyjnych podróży.

Czytamy z Marie Zélie to nasz autorski cykl książkowych rekomendacji, w którym każda z bohaterek przedstawia ostatnio przeczytanie książki lub te z listy ulubionych. Dzielimy się wartościowymi tytułami, polecamy wydawnictwa i razem tworzymy listę lektur, które warto przeczytać. 

Teksty ukazywały się dotąd cyklicznie w naszym newsletterze, a z racji sporego zainteresowania postanowiliśmy zamieszczać je również na łamach bloga. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji – zapraszamy do kontaktu (KLIK).