Czytamy z Marie Zélie – poleca Monika Michalik

Trochę przycichł ostatnio nasz cykl książkowy, ale czytamy, czytamy, nie zwalniamy! I zachęcamy nasze czytelniczki do książkowych rekomendacji!

Dziś naszą bohaterką jest Monika Michalik, która w 2019 roku zadebiutowała powieścią Bądź moim marzeniem. Poznaliśmy Monikę w momencie, gdy wahała się, czy jej powieść jest na tyle dobra, że ktoś będzie chciał ją wydać… Miała marzenia, które bała się realizować. Niepotrzebnie! Wydawnictwo Znak od razu zdecydowało się podpisać z nią umowę!

Z wykształcenia jestem ekonomistką, ale moje serce zawsze chciało pisać. I pisało. Wiersze, krótkie bajki dla dzieci, opowiadania. Teraz przyszła pora na powieści. W najtrudniejszym dla mnie momencie odkryłam, że drzemią we mnie pokłady wrażliwości, których dotąd u siebie nie zauważyłam aż w takiej skali. Kiedy stanęłam na najostrzejszym z ostrych zakrętów życia, zaczęłam pisać. Początkowo nie wiedziałam, że właśnie powstaje moja pierwsza powieść obyczajowa, która zostanie wydana przez prestiżowe wydawnictwo.

Teraz już wiem, że pisanie to moja pasja, która stała się częścią mnie. Do tej pory na łamach Wydawnictwa Znak ukazały się trzy moje powieści:

Bądź moim marzeniem to książka niezwykle dla mnie ważna. Pod okładką sugerującą lekką powieść obyczajową kryje się trudna opowieść o walce o życie, częściowo oparta na moich własnych doświadczeniach. Niesie ze sobą istotne przesłanie dotyczące dawstwa szpiku kostnego i honorowego oddawania krwi. Baaaardzo polecam!

Zaczekaj na mnie to historia miłości, która porusza wątek przemocy domowej i alkoholizmu, osadzona w uroczej nadmorskiej miejscowości.

Nie zapomnę o tobie to moja najnowsza powieść, idealna na nadchodzące wakacje. Tą lekturą zabieram czytelnika w piękną podróż do miasteczka w słonecznej Grecji, nieopodal Aten, gdzie główna bohaterka stawi czoło trudnym chwilom.

Każda z moich powieści – mimo że podejmuje ważne i trudne wątki – niesie ze sobą wielki kosz nadziei i miłości. Bo czasami jedyne, co mamy, to nadzieja i ktoś bliski obok.

Monika uwielbia nosić sukienki i spódnice, co widać po zdjęciach na jej profilu IG czy na fanpage’u. Cieszymy się, że ostatnio coraz częściej pojawia się na nich w sukienkach Marie Zélie.