Czytamy z Marie Zélie – poleca Karolina z Our little adventures

Pewnie kojarzysz Karolinę i jej trójkę dzieci, czyli ekipę Our little adventures – co jakiś czas zaglądamy z wizytą na ich bloga czy konto na Instagramie – uwielbiamy się inspirować i czytać o ich wspaniałych wyprawach. Tym razem zostaliśmy zaproszeni w podróż do świata lektur i kulinarnych przygód. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Karolina poleca trzy tytuły, a my już wpisujemy je na listę świątecznych prezentów!

Przy ulicy Ogrodowej 10. Rodzinne gotowanie z czterech stron świata – książka świetna, bo poza pięknymi ilustracjami i superłatwymi przepisami mamy tu coś jeszcze. Są nimi wielokulturowość i różnorodność. Przy ulicy Ogrodowej mieszka 10 osób z różnych stron świata. Łączy je jedno – miłość do jedzenia i dzielenie się tą miłością z sąsiadami. Każda z osób mieszkających w kamienicy przygotowuje ulubioną potrawę ze swojego kraju, by na koniec podzielić się jedzeniem przy wspólnym stole na podwórku. Nasze dzieci uwielbiają robić dania z tych przepisów – są nie tylko smaczne i zdrowe, ale też bajecznie proste.

Wielkie gotowanie przy ulicy Czereśniowej – To nie tylko ponad 50 łatwych przepisów, ale też mnóstwo propozycji związanych z całą kulturą jedzenia. Ciekawostki o przyprawach, pomysły na różnego rodzaju aktywności i eksperymenty (spróbujcie ten z rabarbarem i zębami!), czy fajne propozycje spędzenia czasu razem z dziećmi.

Veganbanda. Roślinne przepisy dla małych i dużych – Jeśli Wasze dzieci na widok szpinaku robią ble, a sama myśl o soku z buraka przyprawia ich o grymas na twarzy, to koniecznie musicie nabyć tę książkę. Przepisy Idy Kulawik to smakowite i zdrowe dania, prawdziwa bomba witaminowa i eksplozja składników odżywczych. Co ciekawe – są to dania 100% wegańskie – myślę, że dla wielu osób będzie to niesamowite odkrycie, jak dużo przepysznych rzeczy można wyczarować bez dodatku masła, jajek czy mięsa.