Czytamy z Marie Zélie – poleca Jagoda Kwiecień

Wrzesień w pełni, ale my dziś oddajemy głos… Jagodzie [KLIK] o wiosennie brzmiącym nazwisku Kwiecień! Na jej blogu i Instagramie jest taki zaciszny kącik z żółtym fotelem – rozsiądź się wygodnie i chwyć w dłoń filiżankę kawy. Jagoda pracuje w finansach, ale to o książkach pisze jej się najprzyjemniej – prowadzi bloga lifestyle’owego, na którym można poczytać o kosmetykach, dzieciach i ostatnio przeczytanych lekturach.

Szczególnie dbam o „boski akcent” i lektury duchowe, z Bożym przesłaniem i nauką. W wolnych chwilach biegam, pracuję nad wydaniem własnej książki i koloruję Biblię, pokazując, czym jest modlitwa poprzez… Bible Journaling.

fot. jagoopeppermint

Czas pandemii i izolacji domowej zdecydowanie przyczynił się w tym roku do pogłębienia czytelnictwa. Zaobserwowałam, iż wiele osób w okresie kwarantanny chętniej sięgało po książki, aby chociaż na chwilę oderwać się od przytłaczających wiadomości ze świata i zatopić swoje myśli w wybranej przez siebie lekturze. Włoski pisarz, filozof, felietonista, Umberto Eco, mawiał, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Ileż w tym prawdy, pięknego przekazu i jednocześnie tajemnicy. Bo przecież każda lektura zawiera inną opowieść, bohaterów, miejsca, w których toczy się akcja, porusza także rozmaite problemy i pozwala wyciągnąć różne wnioski. Musimy tylko zagłębić się w treści i pozwolić naszej wyobraźni działać.

Książka, która szczególnie zapadła mi w pamięci ze wszystkich dotychczas przeczytanych lektur w tym roku jest 
Niebo w kolorze popiołu s. Benedykty Karoliny Baumann OP, wydanej nakładem Edycji św. Pawła. Wierzę, że nieprzypadkowo ta pozycja trafiła w moje ręce właśnie w tym szczególnie trudnym, niezrozumiałym dla nas czasie, ponieważ niesie ze sobą wiele nadziei, refleksji i przemyśleń, do których warto co jakiś czas wracać. Wszystko dzięki bohaterce powieści, bł. s. Julii Rodzińskiej, która nawet w niebezpiecznych i niepewnych czasach potrafiła widzieć dobro, działanie Boga i odnajdywać pokój serca… a tego właśnie często nam brakuje. Polecam, by przypomnieć sobie o najważniejszych wartościach, którymi warto się w życiu kierować. Warsztat pisarski s. Beni zagwarantuje podróż z bagażem emocji i umili długie, jesienne wieczory.

Jagoda bardzo lubi sukienki – możesz podejrzeć jej styl na IG – na zdjęciach jest w naszej Aglai (zobacz inne Aglaie w naszym sklepie – TUTAJ). 

fot. jagoopeppermint

Czytamy z Marie Zélie to nasz autorski cykl książkowych rekomendacji, w którym każda z bohaterek przedstawia ostatnio przeczytanie książki lub te z listy ulubionych. Dzielimy się wartościowymi tytułami, polecamy wydawnictwa i razem tworzymy listę lektur, które warto przeczytać.

Teksty ukazywały się dotąd cyklicznie w naszym newsletterze, a z racji sporego zainteresowania postanowiliśmy zamieszczać je również na łamach bloga. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji – zapraszamy do kontaktu (KLIK).