Czytamy z Marie Zélie – poleca Gabriela Kańtor

Może nieco się powtarzamy z tym nieustannym zachwytem nad zimą, ale uwierzcie nam na słowo – w Gdańsku od lat nie było tyle śniegu! Właśnie wróciliśmy z pobliskiej górki, gdzie saneczki śmigają aż miło! I teraz rozgrzewamy się przy gorącej herbacie z imbirem, przeglądając ofertę księgarni internetowych, bo dziś kolejne tytuły wpisujemy na naszą listę książek do przeczytania, a to za sprawą Gabrieli Kańtor, pisarki, autorki wydawnictwa MG (KLIK), która zechciała nam opowiedzieć słów kilka o swoich książkach.

Choć z wykształcenia jestem pedagogiem i terapeutą psychologicznym, od dziesięciu lat poświęcam się całkowicie pisaniu. Od dzieciństwa było to moim skrywanym marzeniem… Ale warto je mieć! Bo tylko wtedy się spełni. I tak oto wydałam już pięć książek:

– Koronki z płatków śniegu – sagę rodzinną z burzliwą historią śląskiego pogranicza w tle;

– Tańcząc na czubkach palców – psychologiczną powieść o kobiecym losie w trzech odsłonach – zagubionego w świecie dorosłych dziecka, pełnej nadziei na dobrą przyszłość nastolatki i kobiety dojrzałej.

– Ławeczka księżnej Daisy – powieść nazywaną przeze mnie „pszczyńską” o Daisy von Pless, pani na Pszczynie i Książu, znanej postaci historycznej, z interesującymi, nieco sensacyjnymi wątkami współczesnymi.

– Śląski Kopciuszek i Pani na Kopicach – historyczną dylogię, dwa tomy opowieści o ubogiej sierocie, która trafia pod opiekę magnata przemysłowego niecierpiącego dzieci…