Czytamy z Marie Zélie – poleca Dorota Janicka-Kurlenda

Lubisz czytać poradniki? Jakiego typu tematyka najbardziej Cię zajmuje? W dzisiejszym odcinku swoją rekomendacją książkową podzieli się konsultantka ślubna, właścicielka Gdańskiej Pracowni Ślubów i Gdańskiej Orchideii – Dorota Janicka-Kurlenda.

Jest mi bardzo miło, że mogę przedstawić swoją książkę Sezon na ślub. Jak zostać wedding plannerem.

Zawód konsultanta to zawód z przyszłością. Jest to także moja ogromna pasja i z tego względu powstała ta publikacja. Dzielę się w niej moim ponaddwunastoletnim doświadczeniem oraz obserwacjami, które zdobyłam, pracując kilkanaście lat w sprzedaży bezpośrednie i zarządzając grupami pracowników. Stworzenie tej publikacji wyniknęło z potrzeby serca, aby przyszli konsultanci posiadali nie tylko elementarną wiedzę, ale także czerpali od wybitnych fachowców (zaprosiłam do projektu gości specjalnych).

Wewnątrz książki czytelnik odnajdzie odpowiedzi na różne pytania: Na czym polega budowanie strategii firmy? Na co warto zwrócić uwagę przy organizacji ślubu? Czym różni się ślub kościelny od ekumenicznego? Jakie są kluczowe aspekty etykiety? Jak zarządzać sobą w czasie?

Książki nie stworzyłam sama, ale przy wsparciu cenionych autorytetów, m.in. Grażyny Gorczycy, kierownika USC w Gdańsku, Joanny Jagiełło – dyrektora targów ślubnych Weselnik, Piotra Kurlendy – specjalisty ds. sprzedaży i budowania strategii firmy, Jerzego Miki – jednego z najbardziej znanych i cenionych polskich trenerów zarządzania, o. Łukasza Pinio – księdza katolickiego, eksperta z zakresu prawa kościelnego, Kamili Rowińskiej – światowej sławy master facilitator, coach i trener, o. Przemysława Skąpskiego – księdza katolickiego, specjalisty z zakresu liturgiki, Grzegorza Turniaka – najbardziej znanego i cenionego Master of networking w Polsce.

Praca konsultanta ślubnego to połączenie perfekcyjnej organizacji, wysokiej estetyki, strategii budowania marki osobistej oraz wytrwałości i empatii. Kanwą jest służba drugiemu człowiekowi i właśnie to określenie stało się mottem książki.

Do pracy nie wystarczy pasja, ale także dobre przygotowanie merytoryczne i strategiczne, a także stawianie potrzeb klienta na pierwszym miejscu. Jeśli są wśród pasjonatek marki Marie Zélie osoby, które marzą o pracy wedding plannera, ta lektura jest dla nich. Książka spotkała się z bardzo wdzięcznym przyjęciem, obecnie trwa sprzedaż drugiego nakładu. Książka stanowi równocześnie wstęp do dalszej nauki, zwiększania swoich kompetencji. Cieszy mnie, iż po jej przeczytaniu wiele zachęciło się do skorzystania z moich szkoleń na konsultanta ślubnego i stylistę uroczystości.

Przy okazji wydarzeń związanych z książką Sezon na ślub oraz szkoleń, które prowadzę, zawsze towarzyszą mi sukienki od Marie Zélie. Wybieram modele o klasycznym kroju, głównie jednobarwne, bez deseni. Jestem zachwycona ich jakością i wzornictwem. Są ponadczasowe, kobiece i sprawdzają się każdej sytuacji!

Mam nadzieję, iż w książce odnajdziesz narzędzia, które pomogą Ci przygotować się do tego zawodu z należytą starannością. Serdecznie zapraszam do lektury!

Czytamy z Marie Zélie to nasz autorski cykl książkowych rekomendacji, w którym każda z bohaterek przedstawia ostatnio przeczytanie książki lub te z listy ulubionych. Dzielimy się wartościowymi tytułami, polecamy wydawnictwa i razem tworzymy listę lektur, które warto przeczytać.

Teksty ukazywały się dotąd cyklicznie w naszym newsletterze, a z racji sporego zainteresowania postanowiliśmy zamieszczać je również na łamach bloga. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji – zapraszamy do kontaktu (KLIK).