Czytamy z Marie Zélie – poleca Bajkochłonka

W kolejnym odcinku Czytamy z Marie Zélie do świata literackiego zaprasza nas Julita, czyli Bajkochłonka (KLIK), która wręcz pożera i chłonie jak gąbka baśnie, bajki i opowieści dla dzieci. W domu ma ich pokaźny księgozbiór, a na swoim blogu stara się polecić rodzicom to, co najlepsze. Dodatkowo – o czym warto wspomnieć – Julita jest autorką książki pt. Latawiec. Przyjaźń przez sześć kontynentów (KLIK), do której ilustracje stworzyło kilkudziesięciu artystów z całego świata. Sami jesteśmy jej bardzo ciekawi! 

Wakacje były doskonałym czasem zarówno na obszerne. fabularne tomiszcza, które można czytać wyłącznie z przerwami na szybkie przekąski, jak i zaległe lub przyszłe lektury, które już za chwilę będą omawiane podczas szkolnych zajęć.

Dla mnie, niezależnie od miesiąca, literatura dziecięca jest obecna niemal każdego dnia. Czytam pachnące drukiem nowości, ale i często powracam do książek z własnego dzieciństwa, żeby spojrzeć na nie z innej perspektywy. Moja sympatia do książek dla najmłodszych nie zmieniła się od prawie trzech dekad i choć czytam teraz bardziej różnorodnie niż kiedyś, to jednak ilustrowane lektury zajmują w moim życiu miejsce szczególne.

Latem czyta się jednak najmilej. Można wyjść z książką na zewnątrz, cieszyć się promieniami słońca i dźwiękami natury, a jednocześnie uciekać w fantastyczne przygody dzielnych bohaterów.

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego chciałabym polecić powrót przede wszystkim do polskiej klasyki. Trudno nie wzruszyć się podczas lektury takich książek jak Szaleństwa panny EwyO krasnoludkach i o sierotce Marysi czy Dalsze przygody Misia Uszatka (pod linkami kryją się recenzje Julity – przyp. red.).

Książkowy wzór na sukience Julity pochodzi oczywiście z kolekcji Marie Zélie! Jeśli chciałabyś z nami napisać swoją historię – zajrzyj do naszego sklepu TU. 

Czytamy z Marie Zélie to nasz autorski cykl książkowych rekomendacji, w którym każda z bohaterek przedstawia ostatnio przeczytanie książki lub te z listy ulubionych. Dzielimy się wartościowymi tytułami, polecamy wydawnictwa i razem tworzymy listę lektur, które warto przeczytać.

Teksty ukazywały się dotąd cyklicznie w naszym newsletterze, a z racji sporego zainteresowania postanowiliśmy zamieszczać je również na łamach bloga. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji – zapraszamy do kontaktu (KLIK).