Czytamy z Marie Zélie – poleca Alicja Kozłowska

Grudzień dla wielu jest jednym z ulubionych miesięcy w roku (Boże Narodzenie, początek zimy, atmosfera radosnych przygotowań, szykowania prezentów), ale bywa też kojarzony z pośpiechem, kolejkami w sklepach, wielkimi porządkami, brakiem czasu i kupowaniem wielu rzeczy na ostatnią chwilę. Często na koniec roku obiecujemy sobie, że następne święta spędzimy na spokojnie, bez zamartwiania się o każdy szczegół… w większym skupieniu na istocie Bożego Narodzenia…

Tydzień przed Wigilią zapraszamy Cię do przeczytania słów Alicji,, która zachęca do sięgnięcia po „Kubusia Puchatka” i zachwycenia się jego prostymi, acz celnymi myślami:

Gdybym miała wybrać książkę, której czytanie sprawiło mi największą przyjemność, byłby to „Kubuś Puchatek”. Powieść, moim zdaniem, nie tylko dla dzieci. Urocza, zabawna historia o przyjaźni. Jedna z pierwszych książek, jaką przeczytałam, będąc małą dziewczynką, i jedna z niewielu, do których od tamtej pory wracam. W czasach, kiedy wszystko staje na głowie, Kubuś Puchatek potrafi podnieść mnie na duchu i wywołać szczery uśmiech. Polecam wszystkim dzieciom i wszystkim tym, którzy chcieliby przenieść się na chwilę do beztroskich czasów dzieciństwa i na nowo odkryć w swoim sercu tę dziecięcą radość. Na zachętę, a taką mam przynajmniej nadzieję, dołączam moje ulubione cytaty:

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.