A ja wolę moją mamę!

„Mama” to bardzo pojemne słowo. Mieści w sobie bezgraniczną miłość, poświęcenie, cierpliwość, troskę, czułość… – można by wymieniać długo. 
W Dzień Mamy pragniemy objąć naszymi życzeniami każdą mamę i szepnąć jej na ucho, że jest wspaniała!

Pewnie znacie krążący po sieci mem przedstawiający mamę, przed nią tłum ludzi (pielęgniarka, taksówkarz, kucharka etc.), i dzieci, które dumne z siebie mówią: „Mamo, zatrudniliśmy kilka osób, które Cię zastąpią na jeden dzień, byś mogła sobie odpocząć”. Trudno mamę zastąpić – to fakt – i nie chodzi tu jedynie o codzienne sprawy, którymi się zajmuje.

Macierzyństwo to wielki dar i wyzwanie, ale przede wszystkim więź na całe życie. Wielokrotnie to też łzy, bezsilność, niezrozumienie – gdy w grę wchodzi miłość, nasze emocje i uczucia buzują.

Dzień święta wszystkich mam postanowiliśmy uczcić specjalnym wpisem na blogu, do którego zaprosiliśmy nasze klientki. Może te słowa Was zainspirują, może dodadzą otuchy, jeśli przeżywacie trudny czas. Życzeń i pozytywnych słów o macierzyństwie nigdy za wiele!

Macierzyństwo jest dla mnie wspaniałym darem, najtrudniejszą i najpiękniejszą pracą i drogą, jaką mogę iść i spełniać się na niej jako kobieta. Każdej mamie życzę wszelkiego błogosławieństwa, pogody ducha, miłości, zrozumienia, jak wielkim skarbem jest dla własnych dzieci. 
– Maria Piela (perla_krola – KLIK)
Czym jest dla mnie macierzyństwo?
To możliwość przeżycia swojego dzieciństwa ponownie razem z moim dziećmi.
Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, życzę mamy, która będzie Was wspierać, która wysłucha, która obroni, która będzie się starać zrozumieć, która potrafi rozmawiać, która przytuli, która będzie na dobre i złe, która zaakceptuje Wasze wybory, która doradzi, dla której zawsze będziecie najważniejsi… 
A sobie życzę tego, by taką mamą być.
Bądźcie dziś dla siebie dobre!
– Agata (jestem.mama – KLIK)
Jestem wielce uprzywilejowana, że mogę obchodzić Dzień Matki! Macierzyństwo to dla mnie największy DAR. Dar przez duże D, gdyż latami musiałam o nie walczyć i to nie było takie oczywiste, że mamą będę. Dziś, gdy słyszę z rana słowa: Mamo, ładnie ci w tej sukience”, czuję ogromną wdzięczność. Kocham rozwój zawodowy. Jestem mediatorem, trenerem mentalnym, blogerką, pisarką – ale gdy o sobie myślę, to w pierwszej kolejności jestem mamą i żoną. To moje sukcesy!
– Kasia Nowosielska (kasia_nowosielska – KLIK)
Macierzyństwo to najtrudniejsza i najbardziej wdzięczna droga, na którą wstąpiłam w moim życiu.
Największe wyrzeczenia i największe radości.
Najcięższe porażki i najlepiej smakujące sukcesy.
Macierzyństwo to największe błogosławieństwo i najlepsza nauka mojego życia, która wzbogaca mnie każdego dnia – bez względu na jego smak.

Mamo, w dniu Twojego święta chciałam podziękować Ci za to, że tyle razy w życiu umiałaś pokazać nam, co to znaczy czuć się ważnym. Dzięki temu dziś umiem czuć się ważna sama dla siebie, a to uczucie to najlepszy kapitał na całe życie.
– Agnieszka Kudela (agnieszka_kudela – KLIK)
Już patrzysz na mnie z innej perspektywy. Tej lepszej. Jesteś, Mamo, zawsze jesteś.
Dziękuję za dar życia, za Twoją mądrość i siłę. Dziękuję, że nauczyłaś mnie kroczyć do przodu pomimo wszystko. Zawsze wdzięczna, Mamo!
– Edyta Staniec
Życzę wszystkim mamom, aby mogły czuć dumę, patrząc na wrażliwych i mądrych ludzi, na których wyrosły ich dzieci. To uczucie jest warte wszystkich nieprzespanych nocy.
– Sabina Waszut (sabinawaszut – KLIK)
Macierzyństwo to bezgraniczna miłość, odpowiedzialność, trening cierpliwości. Ogromne szczęście, które daje siłę do walki z przeciwnościami.
– Weronika Przybysz
Bycie mamą to fantastyczna przygoda! To wyzwanie, odpowiedzialność, wielozadaniowość, odkrywanie w sobie wewnętrznej siły, radość, przekazywanie wartości, błogosławieństwo i… czasem słońce, czasem deszcz, czyli trudy dnia codziennego – czasami łzy szczęścia, a czasami łzy poczucia bezradności i smutku. 

Jestem ogromnie wdzięczna za to, że jestem mamą fantastycznych, mądrych i wyjątkowych dzieci (Aleksander, Alicja i Błażej). Nawzajem się wspieramy, uczymy siebie i otaczamy płaszczem miłości, gdyż to ona w rodzinie jest najważniejsza.

Wszystkim mamom życzę przede wszystkim spokoju, miłości, radości, pielęgnowania wspomnień oraz realizacji marzeń – zarówno tych rodzinnych, jak i osobistych czy także zawodowych. Realizacji pragnień, oraz tego abyście miały możliwość zwiększania swoich kompetencji i rozwoju. Pamiętajcie! Każda kobieta jest piękna, wyjątkowa i potrzebna. Wspierajmy się, gdyż każda z nas jest inna a w różnorodności tkwi piękno. Razem możemy wiele!
– Dorota Janicka-Kurlenda (dorota_janicka_kurlenda – KLIK)
Mamo, 
za Twój trud, nerwy i nieprzespane noce należy się medal!

Za Twoje poświęcenie, wychowanie i przekazywanie wartości – nagroda Nobla!
Dziękuję Ci za wszystko, wkładając Ci na głowę wieniec wdzięczności!
A kwiaty – przekażę dziś osobiście!
– Gosia 
Mama to opiekunka i przewodniczka swoich dzieci. Uczę swoje córki m.in. odkrywania w sobie swojej rodzącej się kobiecości. Wiadomo, że najważniejszy jest przykład, dlatego staram się, by jak najczęściej widziały mnie w sukience.
– Agata Frontczak (dziewczynazpomaranczami29 – KLIK)
Bycie mamą to dla mnie spełnienie marzeń, jakie zrodziły się we mnie już, gdy byłam małą dziewczynką.
Bycie mamą to dla mnie ciągła radość, ale też wychowawcze troski, szkoła cierpliwości, przebaczania i miłości.
Bycie mamą to wdzięczność za ciepłe wtulone ciałko przyssane do piersi, za wszystkie wypowiedziane: „mama, mamusiu, mamuś”, za wszystkie chwile przeżyte razem, za silne dłonie nastolatka obejmujące w pasie i sprawdzające, ile jeszcze trzeba urosnąć, by być wyższym od mamy, a za chwilę – ile już się tę mamę się przerosło.
Każdej mamie życzę, aby potrafiła czerpać siłę z zachwytów nad codziennością oraz by czuła się spełniona i kochana!
– Iza (domowy_zakatek – KLIK)
Macierzyństwo jest moim życiowym spełnieniem. Choć czasem przebiega przy wielu trudach i bolączkach, spoglądanie na szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci wszystko rekompensuje. Jako matka wiem, że mam ważną rolę – powinnam sprawiać, by życie moich pociech było pełne radości i dobra; by czuły się potrzebne, ważne, bezpieczne i kochane. Matka jest parasolem”, pod którym dziecko może się schronić, w razie smutku i niepowodzeń; miękką poduszką”, by położyć i wtulić głowę.
– Marzena Z. (jestem_kobieta_nosze_sukienki – KLIK)
Słowa mama, mamusia, mamuś to najsłodszy miód spływający na moje serce. Zanim otrzymałam w darze od Boga moje dzieci, mogłam tylko domyślać się, jak smakuje ta miłość. Rzeczywistość jednak zachwyciła mnie po stokroć bardziej niż wszelkie moje wyobrażenia i marzenia. Uwielbiam być mamą.
– Diana Banach (kobieca_w_sukience – KLIK)